Липівський ліцей
Липівський ліцей
ІСТОРІЯ ЛИПІВСЬКОЇ ШКОЛИ
Липівська школа виросла на базі церковнопарафіяльної.
Після подій 1917 року діти навчалися в хаті священика.У 1928-1929 роках було організовано лікнеп.У 1930 році збудовано нове приміщення для школи з пічним опаленням.У 1946 р. під час зимових канікул сталася пожежа. Невдовзі школу відбудували і поділили на два приміщення.
До Великої Вітчизняної війни школа була десятирічною. Після звільнення села від німецьких загарбників стала семирічною. Організовано вечірню школу для молоді віком 15-25 років.
З вересня 1959 року масова школа- восьмирічна. Цього року відкрито 8-9-ті класи сільської молоді віком до 30-ти років.
У цей же час у школі силами учнів було побудовано кролеферму на 55 кролематок, вирощено понад 2000 кролів, з яких 730 здано державі в живій вазі 1735 кг та понад тисячу кролячих шкірок.
Водночас розгортається будівництво нового приміщення для школи. Цеглу привозили із селища Буча. Будівлю споруджували господарським способом на кошти місцевого колгоспу, головою правління якого була Крисан Степанида Михайлівна.
У приміщенні нової школи, що працює й тепер, заняття розпочалися з 1 січня 1962 року. Свято зустрічі Нового року відбувалося у новій будівлі. З 1962/1963 навчального року школа уже десятирічна.
Із січня 1965 року організовано групи продовженого дня.
На початку 1966 /1967 навчального року організовано народний університет для слухачів з числа батьків учнів школи і активу села. Склад народного університету -150 чоловік. Керівник- Шевченко Люба Панасівна.
1971 рік – школа знову восьмирічна.
1987 рік - середня школа.
Керівництво школою здійснювали:
У 1928-1929 роках -Харусь Микола Маркіянович- завідуючий школою.
У 30-х роках- Коливайченко Любов Миколаївна-завідуюча школою.
Директори :
Сопленко Ніна Яківна;
Савчук Павло Якович-директор школи перед війною;
Омельчук Дмитро Панфілович;
1946 рік – Кравченко Микола Тодосьович;
1949 рік - Орлюк Тимофій Васильович;
1950 рік- Лобас Ніна Іванівна;
1957 рік – Ващенко Іван Якович;
1968 рік – Геращенко Олексій Павлович;
1971 рік – Соловей Світлана Семенівна;
1973 рік – Завгородній Олег Миколайович;
1976 рік – Тивончук Петро Іванович;
1992 рік – Семенюк Анатолій Аркадійович;
1993 рік - Мудренко Петро Миколайович;
1994 рік - Гончаров Ігор Миколайович;
1996 рік - Прокопенко Тетяна Володимирівна.
Учительські династії
Династія Орлюків
Орлюк Тимофій Васильович родом із села Карашин Макарівського району. Закінчив географічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту, вчитель географії Липівської школи, директор у 1949-1950 роках. Учасник Великої Вітчизняної війни.
Його дружина- родом із Липівки- Ґерасименко /Орлюк Мотря Прокопівна -освіта середня медична, вихователь групи продовженого дня Липівської школи.
Син - Орлюк Володимир Тимофійович -філологічний факультет Київського педагогічного інституту, вчитель української мови і літератури .
Його дружина- Орлюк Валентина Федорівна- філологічний факультет Київського педагогічного інституту, вчитель української мови і літератури Копилівської школи, переможець районного конкурсу «Учитель року».
Їх син- Орлюк Ярослав Володимирович- філологічний факультет Київського педагогічного інституту, вчитель української мови і літератури ,переможець обласного конкурсу «Учитель року».
Династія Лобасів
Лобас Павла Павлівна-вчитель російської мови і літератури Липівської школи з 1938 року і до пенсії.
Примо Ольга Павлівна - сестра - вчителька української мови і літератури спочатку у Липівській школі, а потім у Макарівській.
Дочка- .Лобас Ніна Іванівна- вчителька української мови і літератури в Липівській школі, а потім у Макарівській, Андріївській.
Син - Лобас Леонід Іванович -вчитель географії і фізкультури в Карашинській школі, а потім в Андріївській.
Династія Шульги.
Шульга Кирило Павлович- лінгвістичний факультет педагогічного інституту , вчитель російської та німецької мови в Липівській школі.
Його син- Шульга Олександрр Кириловнч - фізико-математичний факультет педагогічного інституту, вчитель фізики і математики в Липівській школі. . Учасник Великої Вітчизняної війни.
Липівська школа на сучасному етапі
З 1987 року Липівська школа має статус десятирічної, з 1998 року-загальноосвітня І-Ш ступенів. З травня 2002 року школа реорганізована в навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- дитячий садок». з 2021 року школа реорганізована в ліцей. Директор школи з 2021 року і по даний час Шевченко Тетяна Василівна. Закінчила філологічний факультет Київського педагогічного інституту.
У 2021-2022 навчальному році в школі навчається 112 учнів, 15 дітей у дитячому садку. Працює 21 учитель. З них спеціалістів вищої категорії -12;
першої категорії- 2; другої катогорії -1 спеціалістів- 6. Мають вишу освіту -18 учителів; середню спеціальну-3. Шість учителів мають педагогічне звання «Старший учитель». Шість учителів - відмінники освіти України.
Заступник директора з навчально-виховної
роботи Кузьменко Тетяна Олексіївна